פסיכותרפיה אישית, זוגית וקבוצתית

אודות

שמי יאיר אפטר. אני עובד סוציאלי קליני, מטפל זוגי ומנחה קבוצות. לאורך 25 שנות עבודתי, עבדתי במספר מסגרות טיפוליות הכוללות בין יתר את  מכון יסודות, שרות בתי הסוהר, קהילת אילנות להתמודדות עם בעיות התמכרות, עמותת על"ם ומרכז גליקמן לטיפול במשפחה. במקביל לעבודתי הטיפולית במסגרות אלו, אני מטפל ומדריך באופן פרטני וקבוצתי אנשי מקצוע בתחום הטיפול. בנוסף במסגרת המילואים הייתי קצין בריאות נפש (קב"ן).

את תואר דוקטור קיבלתי מאוניברסיטת בר אילן לאחר שאת התואר הראשון והשני למדתי באוניברסיטת תל אביב. בנוסף את לימודי הטיפול הזוגי למדתי בתל"ם ואני מהווה יועץ גירושין בשיתוף פעולה.
כעשור אני מלמד ומרכז קורסים בבית הספר המרכזי להכשרת עובדי רווחה. במסגרת זו אני מלמד טיפול רגיש מגדר בגברים, טיפול בבעיות הקשורות להתמודדות עם כעסים והתנהגות אלימה, כולל אלימות במשפחה. כמו כן, מקפיד לעסוק באמפטיה וכשל אמפטי בטיפול הנפשי ומדריך עובדים במסגרת פרקטיקום. במקביל מדריך צוותים במסגרות מקצועיות ומלמד בתוכנית למגדר באוניברסיטת בר-אילן.

הניסיון והידע המצטבר ממגוון לקוחות, הבעיות והקשיים, מאפשרים לי לבחון ולהתאים בצורה טובה יותר את הדרך הטיפולית עם האדם הפונה אלי.

אני מאמין כי לכל אדם יש את הסיפור שלו והדרך הייחודית לו להתמודד עם הקשיים אותם הוא חווה. במפגש שלי עם הלקוח/ה אני דואג להכיר את האדם הפונה, לדעת להקשיב וגם לשאול, מתוך מקום מכבד ובגובה העיניים ועם רצון אמיתי לעזור. אני מאמין שהשינוי יתרחש במידה ואהיה מחויב לדאוג לאדם שפונה אלי ושהמטפל וגם המטופל שותפים להיווצרותם.

מניסיוני, אני מאמין שלצד הצורך בשינוי חשיבה ודפוסי התנהגות, חשוב להקדיש תשומת לב בטיפול ללמידת קבלה עצמית – בכך טמונה הרווחה הנפשית של כל אחד מאתנו .

אני מטפל בקליניקה פרטית בהוד השרון ובתל-אביב.

 

 

ד"ר יאיר אפטר

ד"ר יאיר אפטר

 

מתלבטים? פנו אליי…

אתם לא לבד!
אם יש לכם התלבטות, שאלה, אם אתם סובלים ממצוקה ומעוניינים בייעוץ או הכוונה.
צרו קשר לייעוץ ראשוני ללא כל התחייבות
בטלפון: 050-4389660
או מלאו את פרטיכם ואשוב אליכם בהקדם.